Пояснювальна записка

Пояснювальна записка — документ, в якому є офіційна (юридична) доповідь про певні дії в певний проміжок часу (на яку може даватись позитивна або негативна оцінка, якщо пояснювальна залишилась без відповіді — це адміністративне порушення керівництва); Пояснювальна записка міститься додаток чи доповнення до основного документа, в якому пояснюється зміст окремих його положень (мета, актуальність, структура, зміст призначення та ін. плану, звіту, проекту тощо).

Простими словами пояснювальна записка – це як слідує із самої назви доповідь чи розповідь у письмовій формі про певні дії або про відсутність у вчиненні дій  або вказування причин  відсутності на роботі, школі чи в якомусь певному місці.

У Законодавстві України чітко не прописано структуру пояснювальної записки та різновиди пояснювальних записок, проте її пожна поділити на службові та особисті пояснювальні записки із відповідними структурами.

Отже,

 Службова пояснювальна записка повина містити:

1. Назва структурного підрозділу, звідки надійшов документ (розміщується вгорі ліворуч).

2. Адресат (посада, установа, прізвище, ініціали, розміщується вгорі праворуч).

3. Назва документа.

4. Дата.

5. Номер.

6. Заголовок (Про…).

7. Текст.

8. Посада адресанта.

9. Підпис, ініціали, прізвище адресанта.

 

Особисті пояснювальні записки можна писати із такими реквізитами:

1. Адресат (посада, установа, прізвище, ініціали).

2. Адресант (посада, установа, прізвище, ініціали).

3. Назва документа.

4. Текст.

5. Дата.

6. Підпис, ініціали, прізвище адресанта.© 2016-2017, WWW.MISCE.INFO “Місце інформації”. Всі права захищені
Публікація всіх авторських матеріалів та відеороликів дозволена тільки за умови прямого лінка на сайт. Для інтернет-видань обов’язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем лінка у першому абзаці на конкретну новину, статтю чи відео.