Мінімальний розмір пенсії в Україні - 2019

Мінімальна пенсія 2019 в Україні - державна соціальна гарантія, розмір якої , за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу, встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Як встановлюється мінімальна пенсія в Україні? Мінімальна пенсія, відповідно до частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (надалі за текстом «Закон»), встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Таким законом в Україні є Закон про державний бюджет на відповідний рік. Наприклад, відповідно до статті 8 Закону України « Про державний бюджет України на 2019 рік» встановлено такі прожиткові мінімуми для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня 2019 року - 1497 гривень, з 1 липня - 1564 гривні, з 1 грудня - 1638 гривень.

Таким чином, мінімальна пенсія на 2019 рік становить відповідно:
з 1 січня 2019 року - 1497 гривень,
з 1 липня - 1564 гривні,
з 1 грудня - 1638 гривень.

Отже, мінімальна пенсія в Україні залежить від нового розміру прожиткового мінімуму встановленого на відповідний рік.
У разі виплати застрахованій особі довічної пенсії, передбаченої цим Законом, мінімальний розмір пенсії за віком у солідарній системі зменшується на розмір зазначеної пенсії.
За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, зазначеного в абзаці першому цієї частини.
Мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці" та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на
підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Хочу звернути увагу на те що, для мінімального розміру пенсії необхідною умовою є наявність страхового стажу у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу. Що робити коли страховий стаж менший мінімального страхового стажу? Тоді пенсія встановлюється в розмірі, пропорційному наявному страховому стажу, виходячи з мінімального розміру пенсії за віком.© 2016-2017, WWW.MISCE.INFO “Місце інформації”. Всі права захищені
Публікація всіх авторських матеріалів та відеороликів дозволена тільки за умови прямого лінка на сайт. Для інтернет-видань обов’язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем лінка у першому абзаці на конкретну новину, статтю чи відео.