СПАДКУВАННЯ

Питання спадкування регулюється Цивільним законодавством України, де встановлено перехід прав і обов'язків спадкодавця до спадкоємця.Законодавча база спадкування складається із Цивільного кодексу України, Закону України "Про нотаріат", а також інших законодавчих актів. Отже, відповідно до статті 1216 ЦК України Спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців)
Спадкодавець - це фізична особа, права та обов'язки якої після смерті переходять до інших осіб.
Спадкоємці - це особи, що набувають право на спадщину (особи, які є живими на момент відкриття спадщини, особи, що були зачаті за життя спадкодавця і народилися після відкриття спадщини, а також юридичні особи та держава).
Також, спадкування є одним із способів набуття права власності на:нерухомість, автотранспорт, право власності на земельну ділянку, право на вклади в банку, право на отримання страхових виплат, право на відшкодування збитків, морального збитку і оплату неустойки, зобов'язання відшкодування збитку, який був нанесений спадкодавцем і багато що інше.
Проте існують виключення при спадкоємстві. Не можна успадкувати права та обов'язки, що нерозривно пов'язані з особою спадкодавця, особисті немайнові права; право на участь у товариствах та право членства в об'єднаннях громадян, якщо інше не встановлено законом або їх установчими документами; право на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я; права на аліменти, пенсію, допомогу або інші виплати,
встановлені законом; (це не стосується таких виплат, налічених спадкодавцеві, але не отриманих їм за життя, - вони передаються членам його сім'ї, а у разі відсутності таких - включаються в спадок); права та обов'язки особи як кредитора або боржника. У останніх двох випадках при певних обставинах спадкоємство можливе, але не завжди.
Чинним законодавством України передбачено два види спадкування:
1) спадкування за заповітом,
2) спадкування за законом.

Спадкування за заповітом

Спадкування за законом

Відкриття спадщини. Місце відкриття спадщини

Прийняття спадщини

Строки прийняття спадщини

Відмова від прийняття спадщини

Одержання свідоцтва про право на спадщину

Плата за внесення записів та видачу витягів зі Спадкового реєстру

Державне мито при оформленні спадщиниЗа матеріалами:
Цивільного кодексу України
Роз'яснення Мінюсту від 11.10.2011 року
Закону України "Про нотаріат"© 2016-2017, WWW.MISCE.INFO “Місце інформації”. Всі права захищені
Публікація всіх авторських матеріалів та відеороликів дозволена тільки за умови прямого лінка на сайт. Для інтернет-видань обов’язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем лінка у першому абзаці на конкретну новину, статтю чи відео.